W zasadzie jakakolwiek rodzina po postanowieniu o zakupie nowego domu lub mieszkania, na jakimś etapie swych poszukiwań nowego lokum wpadnie w sidła biura pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. Taka już jest specyfika polskiego rynku nieruchomości, że właściwie cały on jest obstawiony przez tego rodzaju firmy.

Upór sprzedawcy

Ktoś, kto uzna że nie da zarobić nikomu na swoim dorobku życia, a chce sprzedać nieruchomość, przeważnie zaczyna od prób zrobienia tego na własną rękę (jak kupić lub sprzedać nieruchomość). Daje ogłoszenia w gazetach i w Internecie, rozkleja je na słupach ogłoszeniowych itp. Ale kiedy odbiera pełen nadziei pierwsze telefony to słyszy w słuchawce głos agenta nieruchomości. Tylko najbardziej wytrwali odmawiają każdej próbie namówienia ich do skorzystania z pośrednictwa.

Pomysłowe biura nieruchomości

Pomysłowość biur nieruchomości jest niesamowita. Natomiast gdy jedno wpadnie na jakiś pomysł to następne zaraz je papugują. Już od pewnego czasu na słupach można zobaczyć ogłoszenia typu "młode małżeństwo kupi mieszkanie w tej okolicy". Jeśli widzieliście takie kiedykolwiek, a chcecie akurat sprzedać mieszkanie, to możecie być niemal całkowicie pewni iż jest to trik agenta nieruchomości. W ten sposób sami dacie mu namiary na nieruchomość do sprzedaży.

Rzecz jasna biura nieruchomości to nie zawsze podstępne pijawki, które pragną zarobić na waszej krwawicy. Często faktycznie dużo wygodniej jest przekazać wszystkie sprawy dotyczące kupna albo sprzedaży lokum na głowę kogoś innego. Pewne jest wszak, iż tego rodzaju firmy nie znikną z polskiego rynku nieruchomości.O mnie


Jan Maślak

Jan Maślak


Witam czytelników bloga. Jestem Janek z Częstochowy. Na moim blogu znajdziesz wiele rzeczy jakich chciałeś się dowiedzieć na temat budowy, remontu i prowadzenia domu.